reklama
 
 

Evropský unikát: hotel v Liberci nabízí tři desítky designových pokojů od význačných architektů

22. 9. 2016
Grand Hotel Imperial v Liberci získal po rekonstrukci novou podobu. Kromě renovované hotelové restaurace je zde i 36 originálních designových pokojů, na nichž se podíleli významní čeští architekti a designéři jako Bořek Šípek, David Vávra, Michal Kunc, Petr Stolín, Vít Janečka či Ivo Prokel. Jeden z pokojů se třeba jmenuje 50 Shades of Grey.
Hlavní zprávy

Historie Pytloun Grand Hotelu Imperial v Liberci sahá až do 20. let minulého století. Do atmosféry prvorepublikové stavby neblaze zasáhla necitlivá rekonstrukce v 80. letech, která znehodnotila většinu původních interiérů. Od roku 2009 byl hotel zavřen a chátral.

V roce 2015 se do jeho rekonstrukce pustil nový majitel, který chtěl především navázat na prvorepublikovou tradici. Na podzim roku 2015 bylo otevřeno prvních 67 standardních pokojů Superior a novou podobu dostala i známá restaurace Zlatý kohout. Design interiérů je dílem renomovaného studia Vrtiška ◦ Žák. 

Na jaře 2016 byla následně otevřena a představena první řada 19 designových pokojů a v červnu pak druhá (celkem je jich nyní 36). Každý z nich vytvořil jeden z renomovaný architektů, například Bořek Šípek, David Vávra, Michal Kunc, Petr Stolín, Vít Janečka, Ivo Prokel nebo studio Chybik+Kristof Architects,

autor: Petra Jansová

reklama
     
reklama
reklama
komerční sdělení
reklama

Sponzorované odkazy

 
reklama