Casey Nocketová nesmí vstoupit do žádného z amerických národních parků, stejně jako na žádné federální území. Za to, že na unikátních skalních útvarech v rezervacích dělala graffiti, rovněž musí odpracovat 200 hodin veřejně prospěšných prací a zaplatit pokutu. Její výše se stanoví během tohoto roku.
Jak upozornil web britského deníku The Guardian, podařilo se writerku identifikovat a najít díky uživatelům sociální sítě Reddit.
Nocketová používala k tvorbě speciálních barvy, které jdou velmi těžko odstranit. Během poměrně krátké doby stačila zanechat graffiti v celkem šesti národních parcích.
Casey Nocket aka #Creepytings has pleaded guilty to charges against her. Read full court documents here. pic.twitter.com/vXZ4XKSdPw
— Modern Hiker (@modernhiker) June 15, 2016
Snímky obličejů s hashtagem Creepytings dále sdílela na Instagramu a svém blogu. Na sociálních sítích začaly kolovat i fotografie, které zveřejňovali rozhořčení návštěvníci parků, horolezci a milovníci přírody. Na Redditu neznámou writerku označovali jako vandala.
Kampaň proti ní se rozrostla poté, co známý bloger a horolezec Casey Schreiner publikoval snímky na serveru Modern Hike.
#CaseyNocket, aka Creepytings, banned from national parks, public lands for vandalismhttps://t.co/Y8Y3yIKPq4 pic.twitter.com/QB3dVwPicq
— UPI.com (@UPI) June 21, 2016
"Tato žena se natolik raduje ze svého pobytu v přírodě, že se to rozhodla zdokumentovat i na Instagramu. Zřejmě si všimla i několika přírodních unikátů a musela je prostě pomalovat," komentoval rozhořčeně Schreiner.
Díky kampani a na popud vyšetřovatele z federálního úřadu pro správu národních parků National Park Service se nakonec podařilo writerku usvědčit.
"Nejsem si jistý, že jde o nejlepší vyšetřovací postup. Je to vůbec poprvé, co na nějakém případu pracuji s komunitou Redditu, ale pokud mě lidé budou moci kontaktovat na můj mail, bude to skvělé," uvedl vyšetřovatel.